Derby dla BKS-u

W ekstremalnych warunkach pogodowych przyszło nam dzisiaj zmierzyć się w spotkaniu derbowym z Budowlanym Klubem Sportowym. Mecz przegraliśmy 1 : 3, ale na pewno winy nie można zrzucać na pogodę. Byliśmy dzisiaj słabsi, a rywal zasłużenie zainkasował 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęło się co prawda po naszej myśli, bo już w 3 minucie gola po wrzutce w pole karne z prawej strony boiska zdobył Olivier Kubanek. Jednak parę minut później było już 1 : 1. Goście wyprowadzili kontrę, którą zakończyli pięknym i niestety celnym strzałem spoza pola karnego. Yogi był w tej sytuacji bez szans, a mecz rozpoczynał się od nowa.

Niestety po kilku kolejnych minutach było już 2 : 1 dla BKS-u. Niezdecydowanie naszej linii defensywy przy rzucie rożnym, bezbłędnie wykorzystał zawodnik drużyny Gości, trafiając do naszej bramki po raz drugi. Taki wynik powinien obudzić chłopaków, jednak nadal w naszych szeregach brakowało szybkości, szukania gry i wychodzenia na dogodne do podań pozycje. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze przed przerwą drużynie BKS-u udało się podwyższyć rezultat spotkania. Tym razem gol padł po akcji lewą stroną boiska. Goście wymienili kilka podań i w sytuacji sam na sam z bramkarzem MUKS CWZS znalazł się skrzydłowy naszego dzisiejszego rywala. Niestety, udało mu się oszukać Yogiego i umieścić piłkę w naszej bramce po raz trzeci. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej części spotkania zagraliśmy szybciej i waleczniej. Mieliśmy optyczną przewagę, której jednak nie udokumentowaliśmy zdobyciem goli. Tym samym nie udało nam się odwrócić losów meczu, a BKS jak najbardziej zasłużenie mógł cieszyć się z odniesienia ligowego zwycięstwa.

Drużynie BKS-u gratulujemy udanego rewanżu i triumfu w derbach, a sami musimy ostro przepracować nadchodzący tydzień. W sobotę gramy bowiem w Kruszwicy z Gopłem, które ostatnio pokazuje, że też potrafi zagrać niezłe zawody.