Elana pokonana!

Po niezwykle zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu nasza drużyna pokonała dzisiaj lidera rozgrywek, zespół Elany Toruń 3 : 0.

Zwycięstwo w pełni zasłużone i nie podlegające dyskusji mogło być bardziej okazałe, gdyby chłopcy wykorzystali wszystkie wypracowane okazje. Nie ma jednak co narzekać, bo w walce o wygranie całej ligi pokonaliśmy przecież najgroźniejszego rywala.

Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli, bo już po kilku minutach gry prowadziliśmy 1 : 0. Strzał z ostrego kąta Oliwiera Grzelaka wybił przed siebie bramkarz Gości, a bezpańską piłkę umieścił w bramce płaskim strzałem Wiktor Garczewski. Szybko zdobyty gol podziałał na naszych zawodników mobilizująco, bo jeszcze w pierwszej połowie kilkukrotnie mogli podwyższyć wynik spotkania. Niestety, zabrakło trochę dokładności i przysłowiowego szczęścia. Swoje okazje mieli również zawodnicy Elany jednak dwoma świetnymi interwencjami popisał się Yogi i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę również rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Ładną zespołową akcję zakończył celnym trafieniem Mikołaj Dworczak i zrobiło się 2 : 0. Chłopcy grali konsekwentnie, realizując przedmeczowe założenia. W efekcie Goście nie potrafili poważnie zagrozić naszej bramce, a jedyne co udało im się osiągnąć, to poprzeczka po pięknym strzale jednego z toruńskich pomocników. Około 10 minut przed zakończeniem spotkania, wprowadzony chwilę wcześniej Oliver Heigelmann zdobył trzeciego gola kierując piłkę do bramki po idealnej wystawie Filipa Karwackiego. To ostatecznie podcięło skrzydła naszym rywalom i zawodnicy MUKS spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Gratulacje chłopcy i czekamy na kolejne zwycięstwa.