Heigi show!

Heigi show!

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Wojewódzkiej Ligi Młodzików, zespół MUKS CWZS Bydgoszcz 2004 zmierzył się dzisiaj w derbowym spotkaniu z ekipą BKS Bydgoszcz.

Na stadionie przy ul. Sielskiej mogliśmy obejrzeć naprawdę ciekawe spotkanie, z którego – co najważniejsze – zwycięsko wyszła nasza drużyna. Udało nam się pokonać lokalnego rywala 3 : 0, chociaż mecz rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść dopiero w kilku ostatnich minutach.

W zasadzie całe spotkanie nasza drużyna miała pod kontrolą. Chłopcy spokojnie rozgrywali piłkę, doprowadzając co chwila do sytuacji strzeleckich pod bramką przeciwnika. Niestety żadnej z nich nie potrafili skutecznie zakończyć. Na posterunku albo był świetnie broniący tego dnia bramkarz BKS-u, albo piłka po strzałach zawodników MUKS mijała bramkę Gospodarzy. Ekipa BKS-u sporadycznie starała się kontratakować, ale akcje ofensywne rywali skutecznie rozbijali nasi obrońcy i pomocnicy. W miarę upływu czasu, Gospodarze skupili się na obronie korzystnego wyniku i dowiezieniu bezbramkowego remisu do końca spotkania, przez co nasze ataki zaczęły przypominać bicie głową w przysłowiowy mur. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, w miejsce potraktowanego ostro przez przeciwników Filipa Karwackiego, trener wpuścił na boisko rezerwowego Olivera Heigelmanna. Jak się po chwili okazało, był to strzał w dziesiątkę. Heigi miał dzisiaj swój dzień i potrafił to wykorzystać. W parę minut zdobył dwa gole, a kolejne trafienie zaliczył dzięki niemu Wiktor Garczewski. Słowa uznania należą się jednak całej drużynie, która pokazała charakter, grając z pełną determinacją i skupieniem do końca meczu. Dzięki temu zespół MUKS CWZS Bydgoszcz 2004 odniósł dwunaste zwycięstwo w rundzie jesiennej WLM, umacniając się na pozycji wicelidera w ligowej tabeli. Wierzymy oczywiście w to, że dzięki uczciwie przepracowanej zimie na zakończenie rozgrywek będziemy o jedno oczko wyżej!

BKS Bydgoszcz - MUKS CWZS Bydgoszcz 0 : 3 (0 : 0)

Bramki dla MUKS CWZS Bydgoszcz: Oliver Heigelmann (2), Wiktor Garczewski