Kolejne zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Młodzików

Bez kilku zawodników z podstawowego składu przystąpiła dzisiaj do meczu 8 kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzików nasza drużyna. Pomimo tego, MUKS CWZS Bydgoszcz rocznik 2004 pewnie pokonał zespół Tucholanki Tuchola 4 : 0.

Mecz nie był może najciekawszym widowiskiem, a gra toczyła się głównie w środku pola. Jednak dzięki skrupulatnemu realizowaniu przedmeczowych założeń i opracowanej przez trenera taktyki, chłopcom udało się bez kłopotu wypunktować sobotniego rywala. Wynik mógłby być nieco wyższy, ale w decydujących momentach drużynie zabrakło zarówno dokładności, jak i odrobiny przysłowiowego szczęścia.

Wynik spotkania otworzył Miłosz Sawa, dobijając z linii bramkowej piłkę sparowaną przez golkipera Gości po strzale Mikołaja Dworczaka. Drugą bramkę strzelił Kacper Wierzbanowski, uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejnego gola – już po przerwie – strzałem spoza pola karnego zdobył Mikołaj Borowski, a rezultat ustalił Kacper Wierzbanowski, ponownie wpisując się na listę strzelców skuteczną dobitką.

Cieszy kolejne, pewne zwycięstwo, chociaż nad poprawą stylu gry drużyna musi jeszcze popracować. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu ligowym z Liderem Włocławek, będziemy oglądać efekty tej pracy.

MUKS CWZS Bydgoszcz - Tucholanka Tuchola 4 : 0 (2 : 0)

Bramki dla MUKS CWZS Bydgoszcz: Kacper Wierzbanowski (2), Miłosz Sawa, Mikołaj Borowski