Mamy pierwszy punkt

Remisem 1 : 1 zakończyło się sobotnie spotkanie naszego zespołu z drużyną UKS SMS Włocławek, rozegrane w ramach 7 kolejki I Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarz. Cieszy pierwszy zdobyty punkt, chociaż pewien niedosyt pozostaje, bo spotkanie można było rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Podobać mogła się zwłaszcza pierwsza połowa, w której całkowicie zdominowaliśmy drużynę Gości. Efektem było kilka dogodnych sytuacji, z których udało się wykorzystać jedną. Po ładnym kontrataku wyprowadzonym przez Kacpra Witkowskiego, piłkę na czystą pozycję otrzymał Kuba Pachnik. Nasz napastnik nie zmarnował okazji sam na sam i zakładając sito bramkarzowi z Włocławka, wyprowadził nas na prowadzenie. Po zdobyciu bramki gra ekipy MUKS nie zmieniła się. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu, spokojnie operując piłką i czekając na dogodną okazję strzelecką. Ta nadarzyła się pod koniec pierwszej części meczu, kiedy po faulu na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Kacper Witkowski, jednak minimalnie przestrzelił. Na przerwę schodziliśmy więc z jednobramkową zaliczką.

Niestety w drugiej części spotkania obraz gry uległ zmianie. Przyjezdni odważniej zaatakowali i zepchnęli nasz zespół do głębokiej defensyfy. Przez długi czas broniliśmy się mądrze i skutecznie, jednak w jednej sytuacji nie udało się upilnować zawodnika Gości, który dopadł do bezpańskiej piłki i strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. W końcówce meczu obydwie drużyny miały jeszcze swoje okazje do zmiany wyniku, lecz nieskuteczność zawodników spowodowała, że spotkanie zakończyło remisem.

Tym samym przełamaliśmy złą passę i w końcu zdobyliśmy pierwszy punkt w rundzie wiosennej I Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarz. Już w najbliższy czwartek nadarzy się kolejna okazja do podreperowania zdobyczy punktowej. Czeka nas bowiem derbowe spotkanie z Chemikiem, które na pewno dostarczy wiele emocji.

MUKS CWZS BYDGOSZCZ - UKS SMS Włocławek 1 : 1 (1 : 0)

Bramka dla MUKS CWZS Bydgoszcz: Jakub Pachnik