Triumfujemy po meczu walki

Wda Świecie była kolejnym przeciwnikiem drużyny MUKS CWZS Bydgoszcz rocznik 2004 w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Zespół Gości po dziewięciu kolejkach ligowych zajmował wysokie, piąte miejsce. Zanosiło się więc na ciekawe zawody.

Początek meczu nie zapowiadał jednak większych emocji. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po golu zdobytym przez kapitana drużyny, Dawida Borna. Wynik na dwa do zera podwyższył wkrótce płaskim strzałem Filip Karwacki i wydawało się, że niewiadomą pozostają tylko rozmiary naszego zwycięstwa. Tymczasem w grze drużyny MUKS CWZS coś się zacięło. Efektem tego była bramka kontaktowa zdobyta przez Wdę, po perfekcyjnie wyprowadzonej kontrze. Na szczęście, pomimo kilku groźnych akcji pod naszą bramką, Gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Na przerwę schodziliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem.

To co nie udało się w pierwszej połowie, piłkarze ze Świecia osiągnęli tuż po wznowieniu gry. Chwila dekoncentracji naszej defensywy przy rzucie rożnym i Wda mogła cieszyć się z bramki wyrównującej. Gol uskrzydlił drużynę Gości, która coraz groźniej zaczęła atakować. Jednak to nasz zespół zaliczył kolejne trafienie. Błyskawiczny kontratak wykończył Antek Federowicz, dobijając piłkę wyłożoną przez Filipa Karwackiego. Niestety chwilę potem znowu był remis. Złe rozegranie piłki od własnej bramki i mecz ponownie zaczynał się od nowa. Od tego czasu do gry naszej drużyny wróciły jednak spokój, pewność siebie i co najważniejsze skuteczność. Efektem tego były trzy piękne trafienia Filipa Karwackiego, dzięki którym, po niezwykle emocjonującym meczu pokonaliśmy Wdę Świecie 6 : 3.

Zwycięstwo pozwoliło nam utrzymać pozycję wicelidera. Kolejny mecz rozegramy w Toruniu z miejscowym Włókniarzem.