Turniej Mikołajkowy

Informujemy, że w sobotę 16.12. br. w hali SP nr 15 odbędzie się Turniej Mikołajkowy dla zespołów roczników 2005 i 2004.

W turnieju wezmą udział 2 drużyny z naszego rocznika oraz 2 drużyny z rocznika 2005 i 1 drużyna z Fordonu - rocznik 2004/2005.

Plan sobotniego Turnieju przedstawia się następująco:

• godz. 12:20 - spotkanie organizacyjne dla trenerów;
  • godz. 12:30 - wejście na halę (rozgrzewki zespołów);
  • godz. 13:00 - rozpoczęcie pierwszego meczu;
  • godz. 15:30 - zakończenie turnieju.

Regulamin Turnieju

Ilość zawodników:

Każda drużyna powinna składać się z 12 zawodników.

Zespoły przystąpią do gry w składach sześcioosobowych (bramkarz + pięciu zawodników w polu).

Ilość zmian nieograniczona - zawodnik, który zostaje zmieniony może powrócić na boisko jako rezerwowy, zmieniając innego zawodnika.

Sędzia:

Decyzje sędziego dotyczące ocen i faktów związanych z grą są ostateczne.

Czas gry:

Czas trwania spotkania grupowego i finałowego wynosi 12 minut (bez zmian stron boiska).

Rozpoczęcie gry:

O rozpoczęciu spotkania decyduje sędzia, po uprzednim losowaniu stron boiska i prawa rozpoczęcia gry przez jedną z drużyn. Z rozpoczęciem gry nie można zdobyć bramki bezpośrednio, piłka musi być w grze (tj. musi być zagrana przez innego zawodnika).

Gra prowadzona jest na całym boisku, które ograniczone jest liniami.

Przekroczenie granicy linii skutkuje powstaniem autu dla drużyny przeciwnej.

Rzuty wolne:

Jeżeli drużyna wykonuje rzut wolny dłużej niż 15 sekund, to wówczas sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej. Przy rzucie wolnym zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 5 metrów od piłki.

Wprowadzenie od bramki:

Wprowadzenie od bramki przez bramkarza ręką poza pole karne - bramkarz może sam wprowadzić piłkę do gry, wyrzucając ja pod nogi - poza pole karne.

Rzuty karne:

Rzut karny wykonuje się z odległości 6 metrów od bramki.

Rzuty rożne:

Zawodnik ma 15 sekund na wykonanie rzutu rożnego , w przypadku przekroczenia tego czasu grę wznawia bramkarz drużyny przeciwnej .

Przy wybijaniu rzutu rożnego zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 3 metry.

Gra niedozwolona:

Zawodnik może być wykluczony przez sędziego z gry na okres 2 lub 5 minut, jeżeli popełni jakiegokolwiek z następujących przewinień:

1. Gra brutalnie, celowo fauluje przeciwnika.
  2. Używa słów wulgarnych.
  3. Nie stosuje się do poleceń sędziego.
  4. Obraża innych graczy.
  5. Zachowuje się niestosownie w inny sposób.

Jeżeli w jednym meczu zawodnik zostanie ukarany po raz drugi, nie może do końca meczu powrócić na boisko. Jego miejsce zajmuje zawodnik rezerwowy, po upływie wymienionej kary.

Jeżeli drużyna gra w osłabieniu to po utracie bramki może uzupełnić skład o jednego zawodnika. Jeżeli obie drużyny grają w osłabieniu w chwili, gdy pada bramka, obydwie uzupełniają skład o jednego zawodnika. W przypadku zdobycia takiej samej ilości punktów w pierwszej kolejności liczyć się będzie wynik bezpośredniego pojedynku, a następnie liczba zdobytych bramek. Na końcu bierzemy pod uwagę stosunek bramek zdobytych do straconych (ilość „+” bramek)

Harmonogram spotkań

drużyna B - drużyna E  -  godz. 13:00