W derbach bez zdobyczy punktowej

Nie udało nam się w czwartkowych derbach z Chemikiem, podreperować bilansu punktowego. Po meczu, który miał dwa oblicza, ulegliśmy naszemu lokalnemu rywalowi 2 : 0.

Do tego, że nasza drużyna w jednym meczu rozgrywa dwie zupełnie odmienne piłkarsko połowy zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Nie inaczej było i tym razem. W pierwszej połowie rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Koncentracja, nieustępliwość, walka o każdą piłkę i realizowanie nakreślonych przez trenera założeń sprawiły, że byliśmy dla Chemików równorzędnym przeciwnikiem. Gdyby nie zmarnowany w ostatniej akcji rzut karny, moglibyśmy na przerwę schodzić nawet z jednobramkową zaliczką. Niestety gola nie zdobyliśmy, a na drugą połowę wybiegła już zupełnie inna drużyna. Daliśmy się zepchnąć Gościom do głębokiej obrony, efektem czego były dwa szybkie trafienia zanotowane przez ekipę Chemika. Stracone gole podcięły nam skrzydła i spowodowały, że długo nie potrafiliśmy znaleźć pomysłu na grę. Dopiero w końcówce meczu udało nam się stworzyć kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak strzelaliśmy albo niecelnie, albo zbyt słabo. Dzięki temu Chemik dowiózł zwycięstwo do końca spotkania, a my ponownie musieliśmy przeżyć gorycz porażki.

MUKS CWZS Bydgoszcz - Chemik Bydgoszcz 0 : 2 (0 : 0)