Wymęczone zwycięstwo z UKS Lipno

Jedynym plusem rozegranego dzisiaj w ramach 8 kolejki 2 Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarz spotkania z UKS Lipno jest zwycięstwo naszej drużyny. Niestety styl w jakim zostało ono odniesione, nadal pozostawia wiele do życzenia.

Podobnie jak w poprzednim meczu, chłopcy mieli problem z realizowaniem założeń taktycznych, co w połączniu z brakiem skuteczności spowodowało, że ogromnej przewagi bardzo długo nie potrafili udokumentować zdobyciem gola. Dominacja zespołu MUKS CWZS Bydgoszcz była na tyle duża, że Goście w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na naszą bramkę. Co z tego, skoro nasze akcje przeprowadzane były chaotycznie, podania raziły niecelnością, a strzały nieskutecznością. Około 15 minuty udało nam się w końcu wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej ustawił się Maksymilian Tews i delikatnym lobem posłał piłkę nad bezradnie interweniującym bramkarzem Gości. Od tego momentu teoretycznie powinno być już z górki. Niestety obraz gry nie zmienił się aż do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania.

W drugiej połowie znowu byliśmy stroną aktywniejszą i znowu niewiele z tego wynikało. Goście bronili się mądrze, ale zaczęli też coraz groźniej atakować. Dwukrotnie po strzałach z rzutu wolnego piłkę wyłapywał nasz golkiper. Kuba był również na posterunku w sytuacji sam na sam z napastnikiem UKS-u. Co nie udało się naszym przeciwnikom, udało się nam około 60 minuty. Po perfekcyjnym dośrodkowaniu Kacpra Witkowskiego z prawej strony pola karnego, głowę do piłki dostawił Oliver Kubanek, zdobywając drugiego gola dla naszego zespołu. Wynik 2 : 0 do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo umocniło nasz zespół na pozycji wicelidera, jednak styl w jakim zostało odniesione w perspektywie zbliżającego się spotkania z drużyną Gola Brodnica, nie napawa optymizmem. Mimo wszystko mamy nadzieję, że chłopcy solidnie przepracują tydzień i pokuszą się o korzystny wynik na boisku lidera z Brodnicy.