Zdobyliśmy Mistrzostwo!

Dzięki wygranej 9 : 2 we wczorajszym meczu z Olimpią Grudziądz, nasza drużyna zapewniła sobie mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Co prawda do rozegrania została jeszcze jedna kolejka spotkań, jednak dzięki zdobytej przewadze punktowej z tytułu możemy cieszyć się już dzisiaj.

Wielkie gratulacje chłopcy i szacunek, bo zwycięstwo z Olimpią było 23-cią wygraną z rzędu. Taki wynik nie zdarza się często, a jest jeszcze szansa na jego poprawienie w ostatniej kolejce z BKS-em.

Sam mecz był wyrównanym spotkaniem. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i nic nie wskazywało na to, że nasza drużyna może osiągnąć aż tak korzystny rezultat. Jednak od około 10-tej minuty, kiedy po składnej akcji całego zespołu piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Filipa Karwackiego do pustej bramki wpakował Miłosz Sawa, spotkanie było już pod naszą kontrolą. Zresztą kilka kolejnych minut wystarczyło, aby Karwaś dołożył dwa gole i zrobiła się bezpieczna przewaga. W pierwszej połowie nie ustrzegliśmy się niestety błędów w defensywie, co wykorzystał nasz sobotni rywal zdobywając gola na 3 : 1. Jednak kropkę nad i postawił w tej części meczu Sawka, który strzelił swoją drugą bramkę.

Druga połowa to po raz kolejny popis naszego Turbo Karwasia, który pięciokrotnie pokonał bramkarza Olimpii. Sposób w jaki to robił (strzał głową, bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, indywidualne akcje) tylko potwierdzają jego wszechstronność i to, że jest materiałem na klasowego zawodnika. Jednak dzisiaj gratulujemy całej drużynie, bo bez dobrze poukładanego i współpracującego ze sobą teamu, sukces nie byłby możliwy.

Olimpia Grudziądz - MUKS CWZS Bydgoszcz 2 : 9 (1 : 4)

Bramki dla MUKS CWZS Bydgoszcz zdobyli: Filip Karwacki (7), Miłosz Sawa (2).