Wygrywamy w sparingu, fatalna kontuzja obrońcy Chemika

Nasza drużyna pokonała w rozegranym dzisiaj sparingu zespół Chemika Bydgoszcz rocznik 2003  3 : 0. Radość z wygranej psuje jednak poważna kontuzja zawodnika drużyny gospodarzy, Mateusza Chudzińskiego.

W pierwszej z trzech zaplanowanych do rozegrania części, nasi chłopcy całkowicie zdominowali lokalnych rywali. Zawodników MUKS cechował spokój i pewność w grze. Dzięki temu udało się stworzyć kilka niezłych okazji strzeleckich, z których dwie – po efektownych minięciach bramkarza – zakończyły się zdobyciem gola. Do bramki Chemików trafili kolejno Filip Karwacki i Dawid Born.

Na początku drugiej tercji gra się wyrównała. Chemicy podeszli wyżej, skracając pole gry drużynie MUKS. Dzięki temu gospodarzom udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Jednak na posterunku zawsze byli nasi obrońcy, albo nieźle dysponowany dzisiaj Yogi. Z czasem gra się wyrównała, a chłopcy znowu zaczęli grać swoje. Efektem tego było drugie trafienie Filipa Karwackiego, który podwyższył wynik na 3 : 0.

Niestety chwilę później sparing został przerwany. Fatalnej kontuzji przy próbie blokowania strzału zawodnika MUKS nabawił się bowiem obrońca Chemika, Mateusz Chudziński. Interwencja była na tyle nieszczęśliwa, że zawodnika gospodarzy do szpitala odwiozła karetka pogotowia.

Dotarła do nas informacja, że Mateusz ma założony gips i czeka go co najmniej kilkutygodniowa przerwa w graniu. Wierzymy jednak że się nie podda i wkrótce zobaczymy go na boisku.