Lider pokonany

Nie chodzi jednak o lidera rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzików, ale o zespół Lidera Włocławek, który w niedzielę uległ drużynie MUKS CWZS Bydgoszcz 2004 0 : 2. Patrząc na wyniki osiągnięte przez zespół Gospodarzy w dotychczas rozegranych spotkaniach, mogło się wydawać, że nasz team czeka przysłowiowy spacerek. Jak się jednak okazało, nic bardziej mylnego. Zespół z Włocławka, zajmujący obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli, wysoko zawiesił poprzeczkę naszym chłopcom.

Cały mecz toczył się co prawda przy wyraźnej przewadze drużyny MUKS, jednak nasi zawodnicy długo nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na sforsowanie szczelnej obrony Gospodarzy i zdobycie bramki. W końcu, po precyzyjnym dośrodkowaniu Oliwiera Grzelaka z rzutu rożnego, gola po strzale głową zdobył Kacper Wierzbanowski. W pierwszej połowie bramek już jednak nie oglądaliśmy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, a naszej drużynie udało się podwyższyć rezultat spotkania. Swojego pierwszego gola w rozgrywkach ligowych strzelił w zamieszaniu podbramkowym Krzysztof Kocikowski.

Końcowy wynik meczu na pewno zasłużony, ale styl gry wymaga niewątpliwie poprawy. Być może zadecydował o tym brak kilku podstawowych zawodników w składzie. Przekonamy się o tym w 10 kolejce Wojewódzkiej Ligi Młodzików, w której podejmiemy drużynę Wdy Świecie.