Pewne 3 punkty w starciu z Unią

Kolejne spotkanie na szczycie rozegrała dzisiaj w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzików drużyna MUKS CWZS Bydgoszcz rocznik 2004. Po pokonaniu w ubiegłym tygodniu lidera rozgrywek, nasi chłopcy zmierzyli się dzisiaj z zajmującą trzecie miejsce Unią Wąbrzeźno. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco, ale ostatecznie nieco rozczarował. Gospodarze nie zdecydowali się bowiem na otwartą grę, a chcąc zachować korzystny rezultat zamurowali swoją bramkę, próbując wyłącznie gry z kontrataku. Taka taktyka zespołu Unii w pierwszej połowie przyniosła nawet oczekiwany efekt, bo pomimo kilku naprawdę wyśmienitych okazji, naszym zawodnikom nie udało się otworzyć wyniku spotkania.

Dopiero w drugiej odsłonie meczu chłopcy zaczęli wykorzystywać stwarzane sytuacje i w krótkim odstępie czasu zdobyli trzy gole, Trafienia zaliczyli kolejno: Mikołaj Dworczak, Dawid Born i Oliwier Grzelak, który popisał się przepięknym strzałem pod poprzeczkę niemal z połowy boiska. Do końca meczu drużyna stworzyła jeszcze kilka niezłych sytuacji podbramkowych, jednak piłka lądowała na słupkach, poprzeczce, albo skutecznie interweniował bramkarz miejscowego zespołu. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3 : 1 ponieważ w końcówce strzeliliśmy sobie gola samobójczego.

Cieszą jednak zdobyte na trudnym terenie 3 punkty i bardzo przyzwoity poziom gry. Oby tak dalej Panowie!