Zwycięstwo na zakończenie sezonu

W kończącym sezon 2016-2017 spotkaniu Wojewódzkiej Ligi Młodzików, nasi chłopcy prowadzeni tym razem przez trenera Bartka Kubiaka, odnieśli 24 wygraną z rzędu, pokonując w derbowym pojedynku zespół BKS-u Bydgoszcz 5 : 0.

Wynik mógłby sugerować, że dzisiejszy mecz był dla naszej drużyny przysłowiowym spacerkiem. Nic bardziej mylnego. Przeciwnik postawił twarde warunki, umiejętnie broniąc się przez większość meczu. Jednak, jak na mistrzów ligi przystało, w decydujących momentach potrafiliśmy wykorzystać wypracowane okazje i skutecznie wypunktować rywala.

Pierwszego gola po szybkim rozegraniu rzutu rożnego nasza drużyna zdobyła około 15 minuty. Dawid Born wycofał piłkę na linię pola karnego do Maksymiliana Stróżyńskiego. Ten wypatrzył w polu karnym Kacpra Wierzbanowskiego, który precyzyjnie podał wprost na nogę Filipa Karwackiego. Karwaś mocnym strzałem trafił w bramkarza Gości, jednak jego dobitka była już bezbłędna. Drugie trafienie zaliczyliśmy tuż przed przerwą. Mikołaj Borowski wykorzystał fakt, że bramkarz BKS-u wyszedł na przedpole i pięknym, mierzonym lobem z około 15 metrów, podwyższył prowadzenie zespołu MUKS CWZS.

Po przerwie nasz team długo nie mógł złapać właściwego rytmu gry, do czego w znacznej mierze mógł się przyczynić nieziemski upał. W końcu, około 45 minuty Mikołaj Dworczak wypuścił na czyste pole Maksa Stróżyńskiego, a ten najpierw bezbłędnie opanował trudną piłkę, a następnie wpakował ją pod poprzeczkę nad bezradnie interweniującym bramkarzem. Chwilę później swoje drugie trafienie dorzucił Karwaś, a wynik spotkania ustalił celnie główkując po centrze z rzutu rożnego Paweł Ojrzanowski.

Potem była już tylko radość ze zwycięstwa w meczu i wygrania całej ligi, fetowana – jak na czempionów przystało – strugami lejącego się Piccolo.

CHŁOPCY, JESZCZE RAZ GRATULUJEMY WAM UDANEGO SEZONU I WYGRANIA WOJEWÓDZKIEJ LIGI MŁODZIKÓW!!!

MUKS CWZS Bydgoszcz - BKS Bydgoszcz 5 : 0 (2 : 0)

Bramki dla MUKS CWZS Bydgoszcz zdobyli: Filip Karwacki (2), Mikołaj Borowski, Maksymilian Stróżyński, Paweł Ojrzanowski.