Remis w meczu na szczycie

Po bardzo zaciętym spotkaniu nasza drużyna wywalczyła dzisiaj cenny punkt na boisku lidera rozgrywek, zespołu UKS Gol Brodnica. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 1, a gola na wagę remisu zdobył uderzeniem z rzutu wolnego Maksymilian Wołczek.

Spotkanie miało podobny przebieg do meczu rozegranego między obydwiema drużynami pod koniec sierpnia. Gospodarze od początku narzucili ostre tempo, chcąc jak najszybciej zdobyć gola i ułożyć sobie mecz. Z kolei nasz team grał rozsądnie w defensywie, próbując przy każdej nadarzającej się okazji skontrować rywala. I właśnie po jednym z takich kontrataków, obrońca Gola Brodnica nieprzepisowo zatrzymał przed linią pola karnego, któregoś z naszych napastników. Sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił pięknym, mierzonym strzałem w samo okienko, Maksymilian Wołczek. Nasz pomocnik był zresztą jednym z najlepszych zawodników na boisku i to m.in. dzięki niemu udało się dzisiaj osiągnąć korzystny rezultat. Drugim z filarów drużyny MUKS był bramkarz Kuba Grzesiak. Zwłaszcza w drugiej połowie Grzechu popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Bronił strzały nie do obrony, ratował zespół w sytuacjach sam na sam i umiejętnie dowodził linią obrony. Niestety w 50 minucie musiał skapitulować po karnym, którego Gospodarzom sprezentował arbiter spotkania. Najważniejsze, że utrata bramki nie załamała chłopaków i pomimo przygniatającej momentami przewagi zespołu z Brodnicy, drużynie udało się dowieźć remis do końca zawodów.

Naszym zawodnikom po dzisiejszym meczu należą się bez wątpienia słowa pochwały, bo chociaż zdecydowanie odbiegali warunkami fizycznymi od swoich przeciwników, to podjęli walkę i w pełni zasłużyli na remis. Co prawda w ich grze widać było trochę chaosu, ale nieustępliwość, zawziętość , zaangażowanie i nieco szczęścia spowodowały, że po raz kolejny w tym sezonie urwaliśmy faworytowi z Brodnicy cenny punkt.